Ültünk a vezérlőben és szurkoltunk, hogy le ne csapja a lábát a baltával – A híd szereplői a Popfilterben
A Popfilter nyolcadik évada igazi csemegével indul:
A Popfilter nyolcadik évada igazi csemegével indul:
A falkaelméletet totálisan félreértjük. Az állandó jutalomfalatozással az egyik legfontosabb természetes képességét, a szociális tanulást neveljük ki belőle. A gyerekekéhez hasonló kötődésével pedig teljes ellentmondásban áll, ha egész napra egyedül hagyjuk. Az ELTE etológusa kihúzza egy sor kutyás tévhit méregfogát.
A szexhez és a szexualitáshoz való viszonyunk nagyon egyedi, olyan, akár az ujjlenyomatunk: nincs ugyanis két ember, akinek ugyanazt jelenti a közelség, az orgazmus, a gyengédség. Az viszont, ami az ágyban történik, sosem csak rólunk szól.
Mi értelme van a szenvedésnek? És az életnek? Vágyunk a szabadságra vagy rettegünk tőle? Honnan tudhatjuk, hogy nem azok vagyunk, akik lehetnénk? Mit jelent a kreatív élet? Húsba vágó kérdések, meghökkentő válaszok dr. Kőváry Zoltántól.
Ráskó Eszter és Mácsai Pál szerepelt a Közös hang podcast egyik legkülönlegesebb adásában. Beszélgettek gyászról, gyerekvállalásról, dühről és megbocsátásról – egyszóval: magáról az életről.
„Az elvárásainkat rendszerint fölé- vagy alálőjük, mert nem tudjuk, hogy a gyerekünk valójában mire képes” – Szél Dávid pszichológus nemrég a Lélektani határ című podcastunk vendége volt, és most megmutatjuk, miért érdemes meghallgatni.
„Az életközép időszakát, a negyven-ötven éves kor környékét addiktológiai szempontból is egy krízisfolyamatnak tekintjük. Ott azt írták le, hogy megugrik a függőség aránya” – dr. Kapitány-Fövény Máté klinikai szakpszichológus gondolataiból válogattunk.
Hány éves kortól legyen a gyereknek saját bankkártyája? (Fontos-e egyáltalán, hogy legyen neki?) Hogyan készítsük fel a felnőtt élet pénzügyi kihívásaira? Fontos kérdések, amelyekre szakértő bevonásával kerestük a választ egy podcast-beszélgetésben. Most az összefoglalót olvashatjátok el: