Ez a gyerek tönkrement – Amikor a szakember is kétségbe esik
Egy sokat látott gyermekjogi szakember nagyon ritkán veszíti el a higgadtságát. Most ez történt. Levente története minket is nagyon megrázott.
Egy sokat látott gyermekjogi szakember nagyon ritkán veszíti el a higgadtságát. Most ez történt. Levente története minket is nagyon megrázott.
Mi a különbség a hazai oktatási rendszer és a külföldi lehetőségek között? Miért akar egy tanár idegen országban dolgozni? És mi lesz velünk akkor, ha már a tanáraink is „külföldre szakadnak"? Szívszorító írás valakitől, aki kint kezdte a szakmát, aztán hazajött.
BREAKING: egy héttel meghosszabbítottuk a SzuperWMN-díj civil pályázatainak határidejét. És a WMN úgy döntött, pénzdíjat is felajánl Magyarország legbátrabb SzuperWMN-jének, amellyel az általa választott ügyet segítheti majd. Itt vannak a részletek:
Ha még nem döntötted el, hogy megy-e iskolába a gyereked hétfőn... Ha már eldöntötted – vagy ő eldöntötte, de még nem beszéltetek róla úgy rendesen... Ha vita van róla a családban... Vagy ha csak egyszerűen szeretnéd őt magát is bevonni az őt érintő döntésbe. 20 higgadt, átgondolt, gyakorlati tipp dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogásztól.
Bevallása szerint szinte mindent „a Telekinek" köszönhet olvasónk, aki mára szintén tanárként dolgozik. Az oktatásban zajló tiltakozás élére álló zuglói gimnázium volt diákjaként úgy érezte, nem bírja tovább magában tartani, amit gondol. Úgyhogy leírta és elküldte nekünk. Íme!
Nem csak a közoktatásra férne rá egy komolyabb átalakítás. Sajnos a gyerekvédelem is rettenetes helyzetben van. Óriási elvárások, komoly kötöttségek, pénzhiány, előítéletek és rossz szabályozás jellemezte az elmúlt tíz évet. És a tipikus hozzáállás: „ez nem a mi történetünk". Pedig dehogynem.
Azokért a tanárainkért, akiknek sokat köszönhetünk, a gyerekeink volt, jelenlegi és leendő iskoláiért, a magyar oktatásért, a jövőnkért ma mindannyian kockás ingben dolgoztunk. Pásztory Dóri és D. Tóth Kriszta különvéleményét is olvashatjátok, ami mindannyiunké.
Egy sérült gyerek nevelésénél temérdek nehéz kérdés vetődik fel. Hogyan lehet megoldani, hogy ez a helyzet ne nyomja rá az egész családra a bélyegét? Hogy az anyának, apának más szerepe is lehessen az életben? Hogy a gyerek számára is létezzen olyan hely, ahol szabadon kibontakozhat? A ritka betegségek világnapján a különleges Angelman-szindrómáról írt Kárpáti Judit egy fontos cikket.