A lourdes-i szent, akinek testén nem hatott a romlás
A betegek védőszentje, Szent Bernadett előtt gyerekként tizenöt alkalommal jelent meg a Szűzanya.
A betegek védőszentje, Szent Bernadett előtt gyerekként tizenöt alkalommal jelent meg a Szűzanya.
Az És egyszer csak... önmaga rossz, pisifoltos paródiája, amin nevetni is már csak kínunkban lehet. Kritika.
Az 56 éves írónő – aki októberben az őszi Margó Irodalmi Fesztivál keretein belül Magyarországra érkezik – saját bevallása szerint mindig arról mesél, hogy „egyszerre vagyunk idegesítőek, önzők és ostobák, miközben gondoskodóak, nagylelkűek és jók is.”
Pöttyös Panni és a Mosó Masa mosodája imádnivaló figurái generációk óta újra és újra elvarázsolják a gyerekeket, és nosztalgiát ébresztenek a felnőttekben.
Mi történik, ha két színész úgy dönt, saját kapcsolatukat viszik színpadra, és közben a közönséget sem kímélik? Borbély Alexandra és Nagy Ervin önálló estje egyszerre őszinte, szórakoztató és megható. A MOMkult színpadán nemcsak a házasságukról mesélnek, hanem azt is megmutatják, hogyan lehet nevetni a legnagyobb káosz közepén is. Fiala Borcsa írása.
„A cápa nem működik. Vétel. A cápa nem működik.” Az ominózus mondat a forgatás mottója is lehetne, hiszen egészen más film készült volna, ha a mechanikus cápa rendesen használható. Így viszont Steven Spielbergnek újra kellett gondolnia a film koncepcióját, a többi pedig filmtörténelem: A cápa hollywoodi fordulópont, máig hat a popkultúrára – és arra is, ahogyan a cápákra nézünk.
Hogy botrányos volt, vagy szimplán csak szabad? A mai napig megosztja a közönséget Charlotte Moorman művészete, aki az avantgárdon belül is új iskolát teremtett. Takács Dalma portréja.
Sokáig nem értették a gyerekzene műfaját, ma mégis gyerekdalokat írnak. A Kazuka tagjai meséltek arról, hogyan fordította meg a világukat az apaság.