Mobilon olvasod ezt a szöveget? Kutatások szerint kevesebbet érthetsz meg belőle
Furcsa módon a légzésünknek van köze a dologhoz.
Furcsa módon a légzésünknek van köze a dologhoz.
„Ha ugyanabba a suliba jártok, mindennap látod, és ez arra emlékeztet, amit tett. Olyan kínos” – mondta egy brit kutatás 13 éves résztvevője. Elképesztően fontos tanulmány, bennünk megkongatta a vészharangokat.
Szavazz, hogy ki nyerje meg a legnagyobb hatást kiváltó vállalkozás díját!
Szavazz, hogy szerinted melyik vállalkozás váltja ki a legnagyobb társadalmi, környezeti vagy fenntarthatósági hatást!
Szerinted melyik vállalkozás váltja ki a legnagyobb társadalmi, környezeti vagy fenntarthatósági hatást? Szavazz most!
Kéretlen intim felvételek, fenyegető üzenetek, erőszakos tartalom – sok nő tapasztalt már ilyet a közösségimédia-postafiókjában, de képzelhetitek, hogy az ismertebb nők vagy az influenszerek hány ilyet kapnak. És biztos, hogy el kell viselniük? Hogyan lehet védekezni az abuzív online üzenetek ellen?
Amit mi, hétköznapi felhasználók elérhetünk a számítógépünk és a telefonunk böngészőjével, az az internet kevesebb mint tíz százaléka. Ez is több milliárd oldal, ám ennél jóval többet tartalmaz az úgynevezett deepnet, aminek a mocskos része a bűnügyi hírekben olykor emlegetett dark web, ahol minden és bármi megtalálható: drogok, fegyverek, pornográf tartalmak gyerekekről, lopott adatok… Dián Dóri írása:
Szinte mindannyian érezzük olykor a közösségi média hátulütőit. Mértéket tartani benne a legnehezebb, ezért van, aki inkább a teljes absztinenciát választja. Kérdés, hogy megéri-e lemondani a pozitív oldaláról is. Mik a tapasztalatok? Elmeséljük: