Elfogy a család: kevesebb, és jóval idősebb rokonaink lesznek
A családok világszerte kisebbé és idősebbé válnak, növelve a szendvicsgeneráció terheit. Hogyan változnak a rokoni kapcsolatok a jövőben?
A családok világszerte kisebbé és idősebbé válnak, növelve a szendvicsgeneráció terheit. Hogyan változnak a rokoni kapcsolatok a jövőben?
Az eredetileg emberi beszédre tervezett MI-modellek kiképezhetők az állati kommunikáció dekódolására, ami új utakat nyithat meg szőrös barátaink megértésében. Ez pedig nemcsak az ember–kutya kapcsolat minőségét javíthatja, hanem a négylábúak jóllétét is, hiszen így még kielégítőbben gondoskodhatunk a szükségleteikről.
Egy átlagos munkavállaló óránként 13 percet tölt a közösségi médián, az appokról érkező értesítések, figyelemelterelések pedig évente mintegy 650 milliárd dollár bevételkiesést jelentenek az Egyesült Államokban működő cégek számára. Persze a produktivitás csökkenése csak egy szelete a problémakörnek – a kényszeres görgetést a mentális egészségünk és az emberi kapcsolataink is megsínylik.
Rogyásig van a TikTok párkapcsolati tesztekkel, úgyhogy jogosan merül fel a kérdés: érnek ezek bármit, vagy időpocsékolás minden ilyen videó?
Ahogy a technológia egyre inkább képes utánozni az érzelmeinket, elkerülhetetlen, hogy az emberek kötődni kezdjenek a mesterségesintelligencia-alapú partnereikhez. De forradalmasíthatja-e az MI a szerelmet és a kapcsolatokat, és képes-e valóban gyógyítani a magányt?
A brit rendőrség szexuális támadás ügyében nyomoz a metaverzumban, az áldozat pedig hasonló pszichés traumát élt át, mint az, akit fizikailag megerőszakoltak. De lehet-e ránk ekkora hatással az online tér, és mit tehetünk az ottani veszélyekkel szemben? Mózes Zsófi járta körül a témát.
Digitálisan életre kelni a halálunk után: sokak (rém)álma. Lehet, hogy a közeljövőben erről is végrendelkeznünk kell?
December közepe óta nálunk is elérhető a Twitter, vagyis az X vetélytársának szánt Threads, de egyelőre homály fedi, mit is kellene vele kezdeni.