Aaaanyaa! Vedd fel a telefont! – csengőhangok, amiktől falra mászik az ember
Nyerítés, gyerekhang, sziréna, kelta metál… MIÉRT?!
Nyerítés, gyerekhang, sziréna, kelta metál… MIÉRT?!
A szorongás nagyon sokszor pszichoszomatikus tüneteken keresztül, például gyomorfájásként vagy hasmenésként jelentkezik – ezekre is fontos odafigyelni. És további négy gyakorlati tanács a cikkben:
Kockázat és/vagy kétségbeesés? Egyre többet és egyre magasabb összegben költünk hitelkártyáról vagy a folyószámlánk hitelkeretéből.
Vendégszerzőnk traumáinak örökségében benne van a huszadik század minden rémtette. És már nagyon szabadulna tőle, mert fontos, hogy feltárjuk a családunkat generációk óta szorító traumákat… de utána mi lesz? Hogyan mész tovább? Ki marad belőled, ha már „mindent” tudsz?
Amikor még nem két hétig, hanem két és fél hónapig tartott a vakáció. A nyár, ahogy mi szerettük:
A teljesítménykényszer, az örökös versenyeztetés, ne adj’ isten a gyakori beszólások életre szóló kudarcélményt okozhatnak a nem klasszikusan sportos gyerekeknek. Mit tehet az ember szülőként, hogy mégse utálja meg a testmozgást?
Nem a hosszúkás szerv a lényeg, hanem a kiváltságok. Milanovich Domi néhány hónapja írta ezt a nagyon erős, és – szerintünk – fontos cikket. Ha eddig nem tetted, szerintünk érdemes elolvasni. Ha megtetted, akkor pedig újraolvasni.
Mit tud egy 89 éves nagymama pénzről, tervezésről, megtakarításról? Még az is lehet, hogy többet, mint mai harmincas unokája. Szabó Anna Eszter a nagymamájával, Vilmával beszélgetett múltról és jövőről, meg arról, ami közötte történik. Tanulságos. Cikk és videó itt: