„Nővérke jöjjön, kaparunk!” – a néma fájdalomról, az apai pre- és perinatális gyászról
Egy elvesztett gyereket nemcsak az anya, hanem az apa is gyászol. De az apák még az anyáknál is sokkal kevesebb figyelmet és támogatást kapnak rendszerint.
Egy elvesztett gyereket nemcsak az anya, hanem az apa is gyászol. De az apák még az anyáknál is sokkal kevesebb figyelmet és támogatást kapnak rendszerint.
Nem könnyű a rákról beszélgetni, főleg nem egy rákbeteg emberrel. Ha te is voltál már bizonytalan, mit kéne-lehetne mondani ilyenkor, mivel bántod meg őt vagy mi esne jól neki, olvasd el Tower-Kövesdi Anna írását.
Néha azt hisszük, egy bizonyos szolgálatmennyiségért cserébe majdcsak szeretni fognak minket.
Kutyát városi környezetben szabadon engedni csak a futtatókban szabad. Jó móka lehet a futtatózás, de be kell tartani pár szabályt a saját érdekünkben is:
„Miért, mit csinált? Meg is érdemli. No igen, és mi még? Egy dal a szakításról? Bosszúdal? Bosszúnyilatkozatok? Ide velük! Nyam-nyam-nyam!”
Kőrizs Kata kollégánk kisebbik gyereke sajátos nevelési igényű. Kata őszintén elmeséli, milyen érzés az ő anyukájának lenni. A sok öröm és szeretet mellett úrrá lenni a bizonytalanságon, nem túlaggódni a szülinapokat, és kezelni azt, amikor jó szándékú idegenek a kisfia életkoráról kérdezik.
Amikor Greta Gerwig Barbie-ja felfedezte, hogy a talpa nem ívelt, hanem lapos, úgy fogalmazott: „soha nem hordanék magas sarkút, ha a lábam ilyen alakú lenne”. De vajon igaza van Barbie-nak, és tényleg nem fogunk többé? Az új statisztikák szerint benne van a pakliban.
Hamarosan közel százezer hallgató kezdi meg tanulmányait a felsőoktatásban, közülük több tízezren a fővárosban. Ám az új fejezet nemcsak mentális, de pénzügyi kihívásokat is tartogat.