Embertelen körülmények, betegségek, életveszély – A londoni kéményseprőgyerekek tragikus története
Kétszáz éven keresztül a kéményseprést gyerekekkel végeztették el, akik embertelen körülmények között éltek, és sokszor belehaltak a munkába.
Kétszáz éven keresztül a kéményseprést gyerekekkel végeztették el, akik embertelen körülmények között éltek, és sokszor belehaltak a munkába.
Kamasznak lenni nehéz. Kamaszok szüleinek lenni is az. Ők a hormonokkal harcolnak, mi a tükrükben látott arcunkkal. Ők keresik magukat, mi próbáljuk nem elveszíteni azt, akik voltunk.
Barukh, a „sivatagi magyar költő" a Siratófalnál tett látogatása hatására kezdte elfogadni, és komolyan venni magát, illetve a költészetét. Nyáry Krisztián megosztásának köszönhetően lett széles körben ismert, májustól olvasójegyre értékesíti majd a műveit, maga adja ki a könyveit, és a rajongótáborával többek között saját készítésű hummuszos eseményeken tartja a kapcsolatot.
Rényi Ádám feleségével 7 és 8 évvel ezelőtt fogadott örökbe két kislányt. Szerinte sok tévhit kering az örökbe fogadó családokról, aminek a tudatlanság az oka. Ádám az interjúban beszél a szülőanya szerepéről, a saját félelmeiről, valamint arról is, mennyire káros, hogy 2020 óta nem kötelező részt venni az örökbefogadók felkészítő tanfolyamán.
Mitől igazán jó egy barát? Tényleg meghosszabbítják az életet a barátságok? Melyek a barátságok elé gördülő legnagyobb akadályok? A barátságterápia vajon mi? És mit tesz a WMN főszerkesztője, Milanovich Domi azért, hogy megőrizze a barátságait? Lelki társad hírlevél cikk-kiadás.
Reed Zsuzsa 48 éves volt, amikor megkapta az ADHD-ról és az autizmusról szóló diagnózisát. Egészen addig az volt a megélése, hogy ő a kivételesen magas intelligenciája ellenére „hülye”. Végül sok vargabetűt követően társaival együtt megalapította a Kisvilág neurodivergens-barát közösségi irodát és kapcsolódási teret, ahol ADHD-val és autizmussal élők is egy olyan békés szigetre találhatnak, ami minden részletében az ő igényeiket szolgálja.
A macskák nemcsak kedves társaink, hanem az önismeret fejlesztésében is segíthetnek! A Terápia macskákkal című könyv szerzőjével, Bánszky Noémivel beszélgettünk.
A történetmesélés képessége kiemelt szerepet játszik az anyanyelv-elsajátítás folyamatában: hatása hosszú távú a tanulás, a hétköznapi kapcsolatteremtés és a kommunikációs magabiztosság szempontjából. Miért érdemes tudatosan odafigyelni erre a területre szülőként?