Hagymát a hüvelybe, vagy pisild le a kilincset! – régi, bizarr terhességi tesztek
Vajon hogyan próbálták meg kideríteni régen az orvosok, hogy egy nő várandós-e? Durva ötletekből nem volt hiány:
Vajon hogyan próbálták meg kideríteni régen az orvosok, hogy egy nő várandós-e? Durva ötletekből nem volt hiány:
Új kutatások szerint nemcsak az anyák terhesség alatt átélt stressze, de már a gyerekkorukban elszenvedett bántalmazás is jelentősen befolyásolhatja kisbabájuk egészségét, érzelmi állapotát, de még az alvását is.
A petesejtfagyasztás folyamata kezdetben csak azok számára volt hozzáférhető, akiknek súlyos egészségügyi problémái voltak – ma már azonban számos országban dönthetnek úgy a nők, hogy csupán szociális okokra hivatkozva fagyasztatják le a petesejtjeiket.
Érdemes képben lenni a nemi érés folyamataival, mert ha egy kislányon 8 éves korában vagy annál előbb vesszük észre a pubertás első jeleit, fontos orvoshoz fordulni!
A 30 fős orvosi-egészségügyi csapat 17 óra alatt végezte el a beavatkozást, és remélik, a recipiensnek, aki a nővére méhét kapta meg, több gyereke is lehet majd.
Nem mindegy, hogyan értelmezünk egy-egy kihagyott lélegzetet, szédülést vagy hányingert, mennyire katasztrofizálunk enyhébb fájdalmakat, kellemetlenségeket, mennyire fixálódunk rá az ürítésre, vagy más funkciókra, és leginkább: mit adunk át a testhez való viszonyból a gyerekünknek.
Kimondva-kimondatlanul elvárás a nőktől, hogy varázsütésre nyerjék vissza a várandósság előtti alakjukat. Holott, mondja a cikkben idézett szakértő, ez olyan, mintha pubertásban lévő gyerekeken kérnénk számon a 9-10 éves kori formáikat.
Egy módszer, amely azt ígéri, segít összekapcsolni a szellemet, a testet és a pszichét, valamint feloldani korábbi, a testben eltárolódott traumákhoz kapcsolódó negatív érzelmeket. Mint a nem invazív, alternatív gyógyító folyamatok során általában, az ember itt is leginkább „saját magát gyógyítja”. És persze, segít, ha hisz benne az ember. Ami mindenkinek a saját döntése.