„A macska megtanítja: szabad, sőt érdemes kifejeznem az igényeimet” – Terápia cicákkal
A macskák nemcsak kedves társaink, hanem az önismeret fejlesztésében is segíthetnek! A Terápia macskákkal című könyv szerzőjével, Bánszky Noémivel beszélgettünk.
A macskák nemcsak kedves társaink, hanem az önismeret fejlesztésében is segíthetnek! A Terápia macskákkal című könyv szerzőjével, Bánszky Noémivel beszélgettünk.
A történetmesélés képessége kiemelt szerepet játszik az anyanyelv-elsajátítás folyamatában: hatása hosszú távú a tanulás, a hétköznapi kapcsolatteremtés és a kommunikációs magabiztosság szempontjából. Miért érdemes tudatosan odafigyelni erre a területre szülőként?
A szorongás nemcsak következménye, hanem oka is lehet a hajvesztésnek, ráadásul az illető egész életminőségére kihat. A bőrlélektani kutatások nem véletlenül hangsúlyozzák, hogy hajhullás esetén a megelőzés és hatékony kezelés mellett a pszichés tényezőkre is fontos figyelmet fordítanunk.
Másodszorra indul útjára a Segítek egy családot Művészeti Piactere. A nélkülöző, mélyszegénységben élő családokat támogató platform hidat épít a bajba jutottak, a művészek és az alkotásokat megvásárló adományozók között.
Egy színésznő, aki úgy tud mosolyogni, hogy attól a legsötétebb teret is beragyogja a fény. Egy magas, vállas, karizmatikus rockénekes, aki egy generáció gondolatainak ad hangot, és akit milliók bálványoznak. És a pillanat, amikor ez a két ember találkozik, és egymásba szeret. A tündérmesének azonban mégsem lett happy end a vége: a nőt brutális kegyetlenséggel ölte meg a férfi egy nyári éjszakán.
Aranka egyik legcsodálatosabb tulajdonsága, hogy ő nem vak embernek észleli önmagát. Annak ellenére, hogy vakon született. Fiatal lány korában komoly eredményeket ért el a sportban, szült és felnevelt kilenc gyereket, de még egészségügyi iskolába is felvételizett. Elutasították, úgyhogy máshogy segíti az embereket. Mindig mindenkihez van egy jó szava, mosolya, vigasztaló ölelése – kinek mire van épp szüksége.
Az információs környezet drámaian megváltozott: a mai szülők még kevésbé tudják befolyásolni, mit lát, mit tanul a gyerek. Épp ezért másfajta figyelemmel kéne őket terelgetniük, mint ahogy velük tették a szüleik.
A kutatók szerint a hosszúszárnyú bálnák kommunikációja olyan összetett, hogy bizonyos szempontból még az emberi nyelvet is felülmúlja.