Takács Dalma: És ha nem megy gyógyszer nélkül, akkor mi van?
Szubjektív írás a szorongásoldó gyógyszerekkel folytatott harcról, önelfogadásról, empátiáról.
Szubjektív írás a szorongásoldó gyógyszerekkel folytatott harcról, önelfogadásról, empátiáról.
Míg régen, amikor több generáció élt együtt, természetes volt, addig ma már éles vita van arról, vajon jót teszünk-e, ha a szülői ágyba is beengedjük a gyerekeket – tudósok szerint nem feltétlenül rossz az együtt alvás.
És ha már együtt nyeljük be ezt a szükséges rosszat, viselkedjünk úgy, ahogy a jó bajtársak teszik, és hagyjuk békében szenvedni egymást. Nyáry Luca tippjei a konfliktusmentes buszozáshoz.
Anna Eszter és 89 éves nagymamája beszélgetése életről, pénzről, válságról, talpra állásról… és nyomokban némi boszorkányságról. Cikk és videó, olvassátok, nézzétek:
Az ország egyik legismertebb tanárát a barátai attól féltették, hogy ha marad a magyar oktatásban, abba belehal. Egy idő után már ő is féltette magát, és minden elhivatottsága ellenére bedobta a törülközőt. Jocó bácsi ebben a tanévben már nem tanít az iskolában. De a magyar oktatás válsága ugyanúgy fáj neki, mint eddig. D. Tóth Kriszta beszélgetett Balatoni Józseffel.
És ti hogy viselitek a költözéssel, utazással, felmondással járó átmenetiséget?
Az IDEA Intézet friss kutatásából többek között kiderült, hogy a magyar felnőttek nagyobb része a csúfolódást enyhe zaklatásként ítéli meg, az iskolai erőszak kezelésében pedig szerintük a szülőknek és a tanároknak van a legtöbb felelőssége – a kormánynak kevésbé.
A továbbtanulásunkat, a karrierünket, az egész életünket befolyásolhatja, ha nem tudunk megbirkózni a honvággyal. Min múlik, hogy kinek mekkora szenvedést okoz, és hogyan segíthetünk egymásnak? Tippek külföldre költözőknek, diákoknak, szülőknek.