„Meg kéne tán tanulni magyarul, nem?!” – kellemetlen útitársak, akikkel összehozott a balsors
Vannak emberek, akiknél azt kívánod: bár inkább otthon maradtak volna.
Vannak emberek, akiknél azt kívánod: bár inkább otthon maradtak volna.
Nyáry Luca a saját élményei mellett három másik fiatal történetét is elhozta arról, hogyan segített nekik egy-egy sorsfordító beszélgetés a démonjaikkal való megküzdésben. Mert a támogatás néha tényleg csak egy gombnyomásra van!
„Amit az emberek a hosszú élet titkának vélnek, az vagy téves, vagy egyszerűen csak badarság. Nem a halált kéne megpróbálnunk kijátszani. Inkább élni kellene megtanulnunk” – mondja a felfedező, aki a 100 éves emberek titkát kutatja.
Kábeltemető, szatyorhalmozás, és az örök klasszikus, a fiók mélye… Na jó, a szekrény teteje is lehet. Követőivel Anna Eszter összegyűjtötte otthonaink legkönnyebben kupisodó pontjait – a lista csak arra vár, hogy kiegészítsétek!
Ha a nemi erőszakot sajnálatos, de némileg elkerülhetetlen dolognak állítjuk be, azzal elhárítjuk magunkról a felelősséget, és meg se próbálunk lépéseket tenni egy olyan társadalom megteremtése felé, amely nem tolerálja a szexuális abúzust.
Bár a mérgező mondatok általában a kinézetünkkel, a teljesítményünkkel, az érzelmeink kifejezésével kapcsolatosak, valójában nem rólunk szólnak. Mire érdemes figyelnünk, hogy ne adjuk tovább őket? Pszichológusokat kérdezett Simon Eszter.
A WNN-csapat új tagja az apukáját tartja a hősének, és azt vallja: a szabadság az, ha kételkedhetünk. Takács Dalma találkozása a Proust-kérdőívvel:
Mindannyian tudjuk, hogy a rendszeres mozgás az egészséges élet záloga, mégis hajlamosak vagyunk kibúvókat keresni (és találni!), hogy ne kelljen sportolnunk. Ha viszont (újra) felpörgetnéd a motivációdat, Takács Dalma írása segíthet!